Pikowane kurtki przebojem wdarły się na światowe wybiegi i już na nich pozostały. Są one idealnym odzieniem zarówno na zimę, jak i na okres przejściowy, kiedy nie chcemy wkładać grubych oraz długich płaszczy, a na lekkie trencze jest jeszcze za wcześnie. Jak się okazuje, puchowe kurtki są dzisiaj dla wszystkich, mogą je wkładać więc już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Długa, męska kurtka zimowa w tym sezonie koniecznie musi być puchowa. Przedmiotem zainteresowań panów jest także coraz częściej pikowana kurtka z kapturem, która pasuje właściwie do wszystkiego. Można ją nosić zarówno do marynarki, jak i do flanelowej koszuli. Umiejętne łączenie eleganckiego stroju z tym nieco mniej formalnymi elementami garderoby daje naprawdę ciekawy stylistyczny efekt, o czym coraz częściej przekonują się sami mężczyźni.

Męska, pikowana kurtka może być również zakładana do dżinsów oraz swetrów. Ciekawie prezentuje się w połączeniu z dodatkami w mocnych, zdecydowanych kolorach, na przykład z szalikiem lub czapką o turkusowej bądź bordowej barwie.

W tym sezonie na rynku pojawiło się wiele nowych modeli pikowanych kurtek oraz płaszczy. I jak się okazuje, zwracają na nie uwagę nie tylko wytworne kobiety. Mężczyźni również coraz chętniej sięgają po pikowane okrycia, które są ciepłe oraz niezwykle komfortowe, a przy tym pasują właściwie do każdego stylu.

Puchowe kurtki, zarówno te krótsze, jak i nieco dłuższe, przestały nam się już kojarzyć tylko i wyłącznie ze sportem. Coraz częściej przedstawiane są jako wręcz uniwersalna część garderoby, którą każdy, bez względu na płeć, w swojej szafie powinien posiadać.

Długie, męskie kurtki puchowe jeszcze do niedawna nie cieszyły się aż tak dużą popularnością. Prawdopodobnie dlatego, iż wiele osób obawiało się po prostu tego, że takie okrycie będzie nam dodawało kilku kilogramów. I podczas gdy szczupłe osoby chętnie sięgały po pikowane odzienia, to już ludzie z dodatkowymi kilogramami, raczej z nich rezygnowali. A dzisiaj kurtka pikowana może nam pomóc skutecznie zamaskować kilka zbędnych fałdek tłuszczu, pod warunkiem oczywiście, że znajdziemy fason, który będzie idealnie dopasowany do naszej sylwetki.

modna kurtka puchowa